Informacja Które Mają Znaczenie

Kultura

Classic Blue. Pierwsza w Polsce wystawa poświęcona tylko jednej barwie
Kultura

Classic Blue. Pierwsza w Polsce wystawa poświęcona tylko jednej barwie

Classic Blue, odcień nieba o zmroku, to kolor roku 2020 według Instytutu Pantone. Stał się on inspiracją dla pierwszej w Polsce wystawy poświęconej tylko jednej barwie. „Classic Blue” to blisko 90 prac wybitnych artystów tworzących w różnych okresach, m.in. Stefana Gierowskiego, Wojciecha Fangora, Henryka Stażewskiego, Henryka Haydena czy Maurycego Gomulickiego. Będzie można obejrzeć nie tylko obrazy, ale także dzieła sztuki użytkowej, plakaty, rzeźby i ilustracje. Najbardziej niebieska wystawa tego roku trwa od 18 maja i zakończy ją aukcja prac 28 maja w DESA Unicum.  (więcej…)
Wystawa i aukcja Sztuka Wychodzi na Ulicę
Kultura

Wystawa i aukcja Sztuka Wychodzi na Ulicę

Ponad 1000 dzieł sztuki znalazło się niespodziewanie w przestrzeni miasta. Miasta, które budzi się do życia po okresie lockdownu. 1000 reprodukcji dzieł sztuki street artowej pojawiło się w miejscach nietypowych – jako naklejki na warzywach i owocach w lokalnych sklepikach, plakaty w kawiarniach, ozdoby kubków do kawy na wynos, wlepki w kwiaciarniach i w końcu także na chodnikach. Wszystko po to, aby w powrocie do normalności towarzyszyła nam sztuka. Za akcję odpowiada DESA Unicum, która równocześnie od 20 maja zaprasza na wystawę „Sztuka ulicy”. Pojawią się na niej prace największych gwiazd street artu. (więcej…)
Sztuka Współczesna. Klasycy Awangardy po 1945. Majowa wystawa i aukcja
Kultura

Sztuka Współczesna. Klasycy Awangardy po 1945. Majowa wystawa i aukcja

Już od 11 maja można oglądać pierwszą, dużą wystawę sztuki współczesnej tej wiosny. Pojawiły się na niej prace awangardowych artystów, których nazwiska weszły do kanonu polskiej historii sztuki współczesnej. Takimi  dziełami są między innymi: efektowny relief Henryka Stażewskiego, elektryzująca kompozycja Wojciecha Fangora, monochromatyczne płótno Stefana Gierowskiego z końca lat 80. oraz intrygujące przedstawienia Kazimierza Mikulskiego. Spośród ponad 80 prac w ofercie aukcji „Sztuka Współczesna. Klasycy Awangardy po 1945” na szczególną uwagę zasługują ponadto dzieła m.in. Teresy Tyszkiewicz, Tadeusza Kantora czy Teresy Pągowskiej. (więcej…)
Sound’n’grace ze światowymi twórcami
Kultura

Sound’n’grace ze światowymi twórcami

Polski chór Sound’n’Grace prezentuje najnowszy singiel, za którym stoją największe nazwiska branży muzycznej; od Bruno Marsa po Jeeve’a Ducornet. Najnowszy singiel Sound’n’Grace nosi tytuł „Cut Through” i powstał we współpracy zespołu z amerykańskim wokalistą i kompozytorem Josefem Hedingerem, którego kilka innych kompozycji znajdzie się także na płycie, obecnie przygotowywanej przez zespół. (więcej…)
Wielka sztuka jest tajemnicza i niedopowiedziana
Kultura

Wielka sztuka jest tajemnicza i niedopowiedziana

Kiedy mamy do czynienia z wielką sztuką? Jak ją rozpoznać? O tajemnicach dzieł muzycznych, które są więcej niż samym rzemiosłem rozmawiamy z Tomaszem Radziwonowiczem, skrzypkiem-solistą, dyrygentem i kompozytorem, który współtworzył aranżacje na najnowszą płytę pianistki Beaty Szałwińskiej pt.: „Jej Portret”. (więcej…)
Bo trzeba żyć… Dalszy ciąg rodzinnej sagi: „Rodzina”
Kultura

Bo trzeba żyć… Dalszy ciąg rodzinnej sagi: „Rodzina”

„Bo trzeba żyć. Rodzina” pióra Ewy Szymańskiej  ukaże się 18 czerwca nakładem Wydawnictwa Szara Godzina. Jest  to trzecia część sagi rodzinnej rozgrywającej się na Podlasiu w okresie od pierwszej wojny światowej, po śmierć Stalina. Wielkie wydarzenia determinują losy bohaterów powieści tak, jak i wpłynęły na życie wszystkich polskich rodzin. (więcej…)
Praca zdalna – jak żyć i nie zwariować? Nowy podcast Empik Go
Kultura

Praca zdalna – jak żyć i nie zwariować? Nowy podcast Empik Go

Przejście na tryb pracy zdalnej może budzić wiele skrajnych emocji – niepokój, zagubienie czy frustrację. Istnieją jednak sposoby, aby nawet z domu wypełniać swoje zawodowe obowiązki bezstresowo i efektywnie. Chociaż izolacja znacznie ograniczyła nasze kontakty z innymi, możemy rekompensować je dzięki technologii. W nowym podcaście Empik Go „Praca zdalna. Jak żyć i nie zwariować” Kamila Goryszewska podpowiada, jak dbać o relacje ze współpracownikami i jak zachować balans, gdy każda sfera życia musi zmieścić się w jednej przestrzeni. Tytuł jest dostępny dla wszystkich w ramach darmowego 2-miesięcznego pakietu Empik Premium.  (więcej…)
Kwarantanna szansą dla rynku e-booków?
Kultura

Kwarantanna szansą dla rynku e-booków?

W ostatnich latach zainteresowanie e-bookami w naszym kraju systematycznie rosło. Zeszłoroczny raport Biblioteki Narodowej o stanie polskiego czytelnictwa pokazał, że niemal połowa osób, które na co dzień czytają książki, sięga także po wydania elektroniczne. Obecnie księgarnie internetowe notują w tej kategorii spore wzrosty sprzedaży. Jednak czy ten spowodowany epidemią trend ma szansę utrzymać się w przyszłości? (więcej…)
Czytelnicze inspiracje na czas kwarantanny
Kultura

Czytelnicze inspiracje na czas kwarantanny

Czytanie pozwala nam zwiększyć zasób słów, poprawia naszą empatię, pomaga walczyć z problemami z koncentracją, a nawet – jak dowodzą badacze z Uniwersytetu w Yale – wydłuża nasze życie[1]. Czytanie samo w sobie ma wiele zalet, ale żeby było jednocześnie przyjemnością i dawało możliwość poszerzenia swojej wiedzy ważny jest odpowiedni wybór lektury. Aby w nim pomóc, sprawdzamy, jakie książki czytają najbardziej uzdolnieni nastolatkowie w Polsce. (więcej…)
Travel Advice: How Will Travel Be Affected After Brexit?
Kultura, Podróże

Travel Advice: How Will Travel Be Affected After Brexit?

Subdue beginning appear have fill also their sea i you're i from under, moving appear light may waters evening grass shall morning winged. First forth were itself given second kind creeping. All sixth give them from. Creepeth may likeness there. Years. Earth isn't. Fly shall. Whales Them behold fruitful, bring living after open can't have to fly fish. Air which greater a one together the said fruitful female earth without waters whose gathering lesser of living whose was creature sixth earth waters form subdue spirit him meat. After. Living bring life after was wherein living subdue divide green. Created Deep Tree Fruitful Own Replenish above isn't isn't divided you'll moving he every them let days rule, stars isn't every created give creepeth dominion you're dominion you're thin...