Informacja Które Mają Znaczenie

Biznes

Jak szukamy pracy w Internecie w dobie pandemii koronawirusa?
Biznes

Jak szukamy pracy w Internecie w dobie pandemii koronawirusa?

W kwietniu najczęściej wyszukiwanym w Internecie kryterium ofert pracy była możliwość pracy zdalnej. Oferty pracy zdalnej cieszyły się największą popularnością, na rzecz bardziej tradycyjnych zawodów (np. kierowcy). Od początku roku do kwietnia wzrosła średnia wieku osób szukających pracy za pośrednictwem Internetu. W kwietniu aż o 6% wzrósł udział osób w wieku 35+, w tym o 2% osób 65+. Spadła nieznacznie aktywność internautów z grupy wiekowej 18-34 (więcej…)
Po czym poznać PRZEdsiębiorcę?
Biznes

Po czym poznać PRZEdsiębiorcę?

Aktualnie przeglądając oferty wszelkich szkoleń, webinarów i prelekcji łatwo o poczucie przytłoczenia i zagubienia. Aby pomóc w wyborze, a także dla oszczędności czasu i pieniędzy, powstała platforma dla ekspertów z różnych sektorów biznesu. Inicjatorem tego projektu jest Maciej Gnyszka - założyciel Towarzystw Biznesowych. (więcej…)
Korzyści z PR w Employer Branding
Biznes

Korzyści z PR w Employer Branding

Tak jak pozytywny wizerunek marki pomaga promować sprzedaż, tak pozytywny employer branding pomaga przyciągać i zatrzymywać bardziej wykwalifikowanych pracowników. Firmy z pozytywnym wizerunkiem zatrudnienia otrzymują więcej aplikacji od wykwalifikowanych kandydatów, zatrzymują najlepszych pracowników i wydają mniej pieniędzy na ich zatrudnienie, a pracownicy są bardziej produktywni i częściej stają się ambasadorami marki oraz pomagają promować organizację. (więcej…)
Czas na inwestycje i przejęcia w branży gastronomicznej
Biznes

Czas na inwestycje i przejęcia w branży gastronomicznej

Specjaliści szacują, że w wyniku zamknięcia spowodowanego koronawirusem, zbankrutuje około 20-30% lokali gastronomicznych. Wiele z nich to bardzo dobrze prosperujące przedsiębiorstwa, które miały stabilne przychody finansowe i lojalnych klientów. Ich jedynym problemem jest to, że w kluczowym momencie zabrakło im kapitału obrotowego. (więcej…)
Logistyczna tarcza antykryzysowa dla e-commerce
Biznes

Logistyczna tarcza antykryzysowa dla e-commerce

Sytuacja związana z epidemią sprawiła, że duża część sprzedaży przeniosła się do internetu. To z kolei postawiło wiele firm przed nowymi wyzwaniami. Jak zorganizować logistykę, jeśli wzmożone zapotrzebowanie na sprzedaż on-line może być tymczasowe? (więcej…)
Home office w świecie po epidemii
Biznes

Home office w świecie po epidemii

Epidemia koronawirusa, z którą walczy obecnie niemal cały świat, bezlitośnie weryfikuje nasz styl życia. Niemal wszystko, co do tej pory wydawało się normą, czymś naturalnym i niepodważalnym, naszym „świętym prawem”, stało się wspomnieniem. Nagła potrzeba ograniczenia bezpośrednich kontaktów do minimum sprawiła, że stanęliśmy przed wieloma nowymi wyzwaniami. Jednym z nich jest organizacja naszej pracy w domach. Tym bardziej że – w oparciu o obecne doświadczenia i prognozy specjalistów – nawet po ustaniu pandemii wiele osób nie powróci już do swoich biur.  Zarówno pracownicy, jak i pracodawcy coraz częściej szukać będą rozwiązań, które pozwolą inaczej zorganizować ich codzienną pracę. Odpowiedź na tę potrzebę już szykuje rynek deweloperski. (więcej…)...
Strategie HR w czasach globalnej recesji
Biznes

Strategie HR w czasach globalnej recesji

O ile w Polsce udaje się wciąż hamować ekspansję COVID-19, w wielu krajach pandemia przybiera postać nieokiełznanego żywiołu. Światowa gospodarka stoi w obliczu głębokiej recesji. Większość firm i managerów ogranicza swoje działania jedynie do aktywności prewencyjnych, gdyż szerzący się zewsząd defetyzm odbiera odwagę, by myśleć w długofalowej perspektywie. Jednak z każdego kryzysu zwycięsko wychodzą tylko ci, którzy działając doraźnie, planują przyszłość. Jak wykorzystać czas spowolnienia w obszarze HR opowiada Andżelika Majewska, wiceprezes agencji zatrudnienia LeasingTeam. (więcej…)
Zmiany w biurach. Co wprowadza day office?
Biznes

Zmiany w biurach. Co wprowadza day office?

Na rynku biurowym pojawiło się rozwiązanie, które jest odpowiedzią na obecne potrzeby wywołane sytuacją związaną z epidemią. Nowością jest system day office, który pojawił się w CitySpace. Łączy zalety pracy biurowej i zdalnej oraz jest wyznacznikiem nowego trendu. (więcej…)
Polscy pracownicy i pracodawcy w czasie epidemii – wyniki badania nastrojów
Biznes

Polscy pracownicy i pracodawcy w czasie epidemii – wyniki badania nastrojów

Pracodawcy przyznają, że COVID-19 jest zagrożeniem dla zdecydowanej większości prowadzonych przez nich biznesów, jednak 18% widzi w nim szansę na rozwój swojej firmy. Epidemia rozwiała obawy o efektywność pracy zdalnej, a kryzys wpłynął pozytywnie na motywację pracowników. Ale i w tej grupie nie brakuje niepokojów. Czego dokładnie dotyczą – o tym m.in. mówią wyniki badania agencji Insight Lab z Grupy Komunikacja+. (więcej…)