Informacja Które Mają Znaczenie

Aktualności

Edukacja w czasie epidemii. Jak walczyć ze stresem?
Aktualności

Edukacja w czasie epidemii. Jak walczyć ze stresem?

Zdalna edukacja, izolacja – koronawirus w sposób szczególny wpływa na życie szkół i szkolnej społeczności. O tym, jak przetrwać ten trudny czas rozmawiamy z Gretą Hapunik, pedagogiem szkolnym z Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10”. (więcej…)
inkBOOK: Pozytywne skutki izolacji, czyli jak pandemia sprzyja czytaniu
Aktualności

inkBOOK: Pozytywne skutki izolacji, czyli jak pandemia sprzyja czytaniu

Wrocławski producent czytników e-książek z serii inkBOOK od momentu wprowadzenia w Polsce obostrzeń związanych z przemieszczaniem i gromadzeniem się notuje fantastyczne wzrosty sprzedaży swoich urządzeń – na początku pandemii sięgające nawet 370%. „Nie obawiamy się jednak, że wraz z luzowaniem ograniczeń sprzedaż radykalnie spadnie – mimo stopniowego otwierania kraju wciąż utrzymuje się na zadowalającym poziomie i mamy nadzieję, że ten trend zostanie z nami na dłużej” – mówi Paweł Horbaczewski, założyciel i prezes spółki Arta Tech, będącej właścicielem marki czytników inkBOOK. (więcej…)
Stalowa Woli Radość – niecodzienna akcja VIVO!
Aktualności

Stalowa Woli Radość – niecodzienna akcja VIVO!

Kolejne ograniczenia związane z obecną sytuacją zostają regularnie znoszone, jednak nadal musimy zachowywać odpowiedni dystans społeczny i przestrzegać najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Mimo wszystko staramy się dzielić uśmiechem i pozytywną energią z innymi. Idealną ku temu okazją jest nietypowa akcja #stalowawoliradosc przygotowana przez centrum handlowe VIVO! Stalowa Wola. Wystarczy w komentarzu, pod postem na Facebooku, umieścić swoje zdjęcie oznaczone wspomnianym hashtagiem i podzielić się swoją radością z codziennych czynności. (więcej…)
Kolekcja MAHE LED – mobilne oświetlenie zewnętrzne
Aktualności

Kolekcja MAHE LED – mobilne oświetlenie zewnętrzne

Nowość w ofercie marki Nowodvorski Lighting – kolekcja MAHE LED to wykonane z aluminium lampy w kolorze białym lub czarnym, łączącew sobie klasyczną formę z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. W prostych, minimalistycznych oprawach zamknięte zostało całe serce bezprzewodowego oświetlenia. (więcej…)
Maj pełen okazji
Aktualności

Maj pełen okazji

– Cieszymy się, że mieszkańcy Wrocławia i naszego regionu chętnie powrócili do zakupów w naszym centrum – mówi Katarzyna Warzecha, marketing manager Wrocław Fashion Outlet. – Z okazji nowego otwarcia, jak również w związku ze zbliżającym się Dniem Matki oraz sezonem aktywności na świeżym powietrzu wiele naszych sklepów przygotowało specjalne promocje, które ucieszą każdego, kto nie lubi przepłacać. Na przykład w salonie Wittchen czekają torebki już od 99,90 zł. W salonach Adidas, Puma czy Trussardi można liczyć na rabat do 50% na wybrane produkty, dodatkowe 20% otrzymamy z kolei odwiedzając salon Only, zaś w Skechers drugą parę butów kupimy ze specjalną zniżką 30%. W wielu salonach czekają specjalne promocje typu 2 plus 1 lub 4 w cenie 3. (więcej…)...
W Międzynarodowy Dzień Muzeów wystartowała akcja społeczna #pewniewmuzeum
Aktualności

W Międzynarodowy Dzień Muzeów wystartowała akcja społeczna #pewniewmuzeum

W dniu swojego święta wiele muzeów mogło ponownie otworzyć drzwi dla zwiedzających, jednak tylko przy spełnieniu wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym samym dniu ruszyła także akcja społeczno-informacyjna #pewniewmuzeum. Inicjatywa zakłada wspólne, edukacyjne działania muzeów w całej Polsce, mające na celu propagowanie nowych zasadach zwiedzania. Ideą kampanii jest, aby goście muzeów czuli się w nich pewnie – stąd nazwa projektu: #pewniewmuzeum. Akcję zainicjowało Muzeum Polskiej Wódki, a wspiera ją lokalnie Warszawska Organizacja Turystyczna. (więcej…)
Jej Wysokość Pszczoła
Aktualności

Jej Wysokość Pszczoła

Ptaki, nietoperze i inne małe ssaki, a także owady takie jak motyle, chrząszcze i pszczoły zapylają rośliny i pomagają im w rozmnażaniu. Dzięki zapylaczom produkowane są zasoby naturalne, podtrzymana jest równowaga w ekosystemach, a pożywienie znajduje się na naszych stołach. Kwiaty zapyla wiele gatunków zwierząt, jednak najwięcej wiemy na temat jednego - pszczoły miodnej. Pszczoła robotnica podczas wyprawy po nektar odwiedza średnio od 50 do 100 kwiatów[1]. Szacuje się, że owady te są odpowiedzialne za blisko 80% zapylonych roślin[2]. Zabójcza mieszanka, w której skład wchodzą: toksyczne pestycydy, choroby i pasożyty, zespół masowego ginięcia pszczół (CCD) i zmiany klimatu, sprawia, że pszczoły są w niebezpieczeństwie. Światowy Dzień Pszczół, który obchodzimy 20 maja, to dobra okazja do p...
Jak naturalnie radzić sobie z komarami i kleszczami?
Aktualności

Jak naturalnie radzić sobie z komarami i kleszczami?

Majówka zawitała do nas, a wraz z nią cieplejsze dni i noce oraz ochota na spacery i odpoczynek na świeżym powietrzu. Temperatura wzrasta, przesilenie wiosenne odchodzi w niepamięć, a my czujemy się fantastycznie i pełni energii wybieramy się w plener. Co zrobić, aby cudownych wycieczek nie zepsuło nam towarzystwo komarów i kleszczy? (więcej…)