Krematorium to coraz częstszy wybór osób, którym zależy na nowoczesnej formie pochówki. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na wolne miejsca na cmentarzach spopielenie zwłok pozwala zaoszczędzić przestrzeń niezbędną do pożegnania zmarłego i pogrzebania go. Jakie są koszty pochówku w krematorium?
Krematorium – jakie korzyści za tym przemawiają?
Decydując się na krematorium w Krakowie, warto mieć na uwadze szereg korzyści, które wiążą się z tą formą przygotowania zmarłego do pochówku. Spopielenie zwłok uniemożliwia mało higieniczny i estetyczny proces rozkładu, który oddziałuje negatywnie na środowisko naturalne. Prochy umieszczone w urnie mogą być dochowane do pełnego już grobu, bez potrzeby dokupowania nowego, często bardzo kosztownego i trudno dostępnego, miejsca na cmentarzu. Od wielu już lat ta forma pochówku przestała kojarzyć się negatywnie. Wręcz przeciwnie – wiąże się z pozytywnym odbiorem i dobrze wpisuje się w laicyzujące się społeczeństwo. Poza tym na wielu przepełnionych cmentarzach znajdują się kolumbaria, które w kompaktowy sposób pozwalają przechowywać urny z prochami. Daje to oszczędność miejsca przy zachowaniu pełnego szacunku i pamięci o zmarłych.
Pogrzeb w Krakowie – co warto wiedzieć na ten temat?
Pogrzeb w Krakowie musi być poprzedzony szeregiem przygotowań. O pochowaniu zmarłego nie może być mowy, gdy rodzina nie dysponuje aktem zgonu wystawionym przez lekarza. Zwłoki zmarłego transportuje się z miejsca jego zgonu, to jest z domu, domu opieki, szpitala czy też innej lokalizacji. Tam jest przechowywane do czasu pogrzebu bądź do momentu przewiezienia go do kremacji. Rodzina zmarłego musi w międzyczasie wybrać trumnę bądź wyrazić chęć kremacji i wybrać miejsce złożenia do grobu. Wiele osób decyduje się też na wyjątkową oprawę ceremonii – nie tylko na kwiaty, ale również obecność skrzypaczki czy trębacza. Z całą pewnością przejście przez formalności w tym trudnym dla rodziny czasie ułatwi ciepła, profesjonalna i empatyczna załoga zakładu pogrzebowego.