USG Doppler to badanie, które coraz częściej jest rekomendowane przez fachowców. Wszystko ze względu na korzyści, jakie ze sobą niesie. Kiedy powinno się wykonać tego typu badania? Eksperci informują.
USG Doppler – na czym polega?
USG Doppler w Bielsku jest badaniem, które polega na skontrolowaniu drożności żył oraz tętnic. Jest ono skierowane przede wszystkim do osób starszych, które cierpią na zmiany ciśnienia. Dodatkowo jest ono konieczne w niektórych pracach. Dzięki temu można ocenić stan zdrowia pacjenta.
Warto zaznaczyć, że USG Doppler w Żywcu jest całkowicie nieinwazyjne. Oznacza to, że podczas badania pacjent nie musi się do niego przygotowywać, a sam zabieg jest całkowicie niebolesny. Nie dochodzi wówczas do przerwania ciągu skóry. Wykorzystuje się do tego odpowiednie urządzenie.
Podczas badania pacjent zachowuje pozycję stojącą lub leżącą. Następnie lekarz prześwietla jego żyły oraz tętnice za pomocą odpowiedniej końcówki. Można to robić zarówno na kończynach górnych, jak i dolnych. Najczęściej kontroluje się tym tak zwane żylaki nóg.
USG Doppler – kiedy się udać?
Na tego typu badania powinny się udać przede wszystkim osoby, które chcą profilaktycznie sprawdzić swój stan zdrowia. Skierowanie może być przepisane w placówkach medycznych. Wskazaniem jest między innymi korzystanie z niektórych urządzeń medycznych. Są to na przykład aparaty słuchowe w Żywcu.
Problemy, ze słuchem mogą być właśnie konsekwencją nieprawidłowej działalności żył i tętnic. Warto o tym pamiętać oraz regularnie poddawać się badaniom. Mowa tutaj nie tylko o osobach starszych, ale również dorosłych i dzieciach. Zawsze należy monitorować swój słuch.
Skierowanie na badanie może wydać między inni alergologia dzieci w Bielsku. Dzięki temu pacjent może zostać szybko przebadany pod kątem niedrożności żylnej. Czas jest na wagę złota. Wszystko ze względu na możliwość wystąpienia tętniaka. Jest on bardzo niebezpieczny.