Przeprowadzka wiąże się ze skrupulatnym spakowaniem swojego dobytku, demontażem i ponownym montażem mebli. Wszystkie przedmioty, jakie będą transportowane, muszą być odpowiednio zabezpieczone. Dotyczy to nie tylko naczyń i szklanych przedmiotów, ale i mebli. Czym kierować się przy pakowaniu i zabezpieczaniu mienia podczas przeprowadzki?
Jak zabezpieczyć meble przy przeprowadzce?
Prawidłowe i skuteczne zabezpieczenie mebli przy przeprowadzce nie jest trudne. Przede wszystkim należy zabezpieczyć rogi każdego z nich – można okleić pianką lub styropianem. Pamiętajmy, że rogi to newralgiczne punkty każdego mebla. Dość łatwo je ukruszyć czy ułamać, a bardzo trudno naprawić. Przed transportem należy zamknąć na klucz lub zakleić wszystkie drzwiczki (jeśli nie ma opcji ich zamknięcia) kredensów, biurek, szafek, komód. Wszystkie przenoszone meble powinny być puste – będzie je łatwiej przenieść. Umeblowanie, które można zdemontować, powinno być rozłożone na części (koniecznie je posegregujcie i spakujcie, aby ponowny montaż nie stanowił problemu). Pakowanie mebli można powierzyć profesjonalnej firmie transportowej, której pracownicy zatroszczą się o to, by nic nie zostało zniszczone. Przykładem jest firma transportowa Yellow Transport, działająca na terenie województwa pomorskiego.
Akcesoria do zabezpieczania mebli przy przeprowadzce
Zabezpieczanie mebli i innego dobytku przy przeprowadzce wiąże się z użyciem folii ochronnej (udowodniono, że to wystarczająco grube akcesorium, by okryć całą kanapę, wersalkę i uchronić je przed zniszczeniami, zabrudzeniami), kartonów (tutaj pakujemy różne przedmioty, dokumenty, naczynia, książki), folii bąbelkowej (zabezpieczy kruche i cenne przedmioty, np. szkło, talerze). Profesjonalne firmy przeprowadzkowe korzystają z różnych profili ochronnych – kątowników kartonowych, narożników, przekładek tekturowych.
Jak zabezpieczyć szklane rzeczy?
Szklane przedmioty najczęściej kładzie się do kartonowych pudełek i otacza folią bąbelkową, ewentualnie papierem. Przewożone rzeczy powinny być odgrodzone od siebie i zabezpieczone z góry i dołu – wtedy pojawia się gwarancja, że nic się nie stłucze. Pusta przestrzeń między szklanymi przedmiotami natomiast musi być czymś wymieniona – daje to nam pewność, że nie będą się one przewalały z miejsca na miejsce podczas transportu.