Wykupienie ubezpieczenia to odpowiedzialne podejście, które w wielu sytuacjach może nam bardzo pomóc. Jednak warto pamiętać, o dokładnym przeczytaniu podpisywanej umowy. Zdarza się, że ubezpieczyciele nie wywiązują się ze swoich obowiązków, a bardzo często również powstają powody niezadowolenia i sporów. Jakie są najczęstsze przyczyny i powody odwołań ubezpieczeniowych?
Ubezpieczenia dla kierowców
Ubezpieczenie, które najczęściej powodują spory między klientem a ubezpieczycielem, to odszkodowanie za wypadek samochodowy. W sytuacjach, w których nasz samochód uległ zniszczeniu, bardzo często bywa tak, że usługi z zakresu ubezpieczenia nie są satysfakcjonujące. Zdarza się, że ubezpieczyciele zawyżają wartość naszego auta po wypadku. Dodatkowo spór może wyniknąć w obliczu pojawienia się problemów z naszym pojazdem zastępczym. Bardzo często możemy spotkać się z sytuacją, w której ubezpieczyciele nie chcą zgodzić się na pokrywanie kosztów takiego pojazdu lub całkowicie nie oferują nam tymczasowego rozwiązania.
Naprawa samochodu
Co więcej, warto pamiętać, że w przypadku ubezpieczeń OC, to poszkodowany ma możliwość decyzji co do części wykorzystanych podczas naprawy. Zdarza się, że ubezpieczyciele, aby zaoszczędzić, przygotowują wycenę naprawy, bazując na cenach nieoryginalnymi części zamiennych. Pamiętaj, że taka sytuacja może mieć miejsce jedynie w momencie, w którym takie części były już używane wcześniej. Dobrze jest więc pamiętać o swoich prawach i możliwościach w momencie wyniknięcia sporu z ubezpieczycielem. Firma Meritum w Bielsku-Białej oferuje profesjonalne oraz kompleksowe usługi z zakresu dochodzenia odszkodowań i rozwiązywania sporów z ubezpieczycielem. Korzystanie z pomocy tego typu firm, to doskonałe rozwiązanie w momencie, w którym natrafimy na jakiekolwiek problemy w uzyskaniu należnych nam świadczeń.
Inne przyczyny sporu ubezpieczeniowego
Oprócz odszkodowań za wypadki samochodowe oraz świadczeń dotyczących kierowców bardzo często mamy styczność również z innymi przyczynami sporów ubezpieczeniowych. Wśród nich możemy zaliczyć, chociażby, opóźnienie w wypłatach należnego nam odszkodowania lub spory dotyczące refundacji kosztów leczenia i rehabilitacji. Pamiętaj, aby przede wszystkim dokładnie czytać podpisywane umowy z ubezpieczycielem. Dzięki temu będziesz mieć jasność co to przysługujących Ci świadczeń. Jeżeli na drodze uzyskiwania odszkodowania spotkasz się z problemem, warto skorzystać, z pomocy firm, zajmujących się dochodzeniem odszkodowań i pomocą prawną.