Blachodachówka to nowoczesny rodzaj pokrycia dachu, na które decyduje się coraz więcej osób. Jest to rozwiązanie zdecydowanie lepsze od klasycznej, standardowej blachy, z jakiej korzystano przed laty. Dzięki różnorodności oferty blachodachówek można sprawnie i szybko przeprowadzić krycie dachu i mieć od razu pewność, że sprawdzi się ono przy często zmiennych warunkach atmosferycznych. Jak zatem krok po kroku przebiega cały proces montażu blachodachówki?
Montaż blachodachówki
W pierwszej kolejności należy odpowiednio przygotować dach. Mowa tutaj o wstępnym kryciu, które powinno zostać zamontowane bezpośrednio na krokwiach dachu. Mogą to być deski przykryte papą lub specjalna membrana. Kolejnym etapem jest ułożenie specjalnego rusztowania pod blachodachówkę, czyli tak zwanych łat i kontrłat. Bardzo ważne, by zostały one dobrane pod kątem stosowanej blachodachówki.
Krycie dachów blachodachówką zawsze zaczyna się od dołu. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy producent wypuszcza na rynek produkt montowany od góry. Nie jest to jednak często spotykana oferta. Z pomocą wkrętów mocuje się wszystkie elementy, zazwyczaj w otworach przygotowanych już do tego celu przez producenta blachodachówki.
Zastosowanie dachówki ceramicznej
Niektórzy decydują się na krycie dachów dachówką ceramiczną. Również w tym przypadku konieczne jest przygotowanie odpowiedniego podłoża, łat dachowych, desek i materiałów izolacyjnych. Niezbędne są również materiały do mocowania poszczególnych komponentów. Przed zakupem dachówek ceramicznych należy upewnić się, że konstrukcja dachu wytrzyma takie obciążenie.
Bez względu na to, na jakie rodzaj krycia dachu się zdecydujesz, skorzystaj z usług profesjonalnej firmy, która z pomocą nowoczesnych metod montażowych i z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów zadba o to, by dach by funkcjonalny, trwały, wytrzymały, estetyczny i przede wszystkim bezpieczny. Dobrze wykonany dach jest odporny na korozję, odporny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, nie przesiąka wodą, a ze względu na dopływ powietrza nie gromadzi się pod nim woda i nie dochodzi do powstawania pleśni i grzybów.