Prawo jazdy zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie, pozwalając uniezależnić się od transportu publicznego i obowiązujących w nim rozkładów jazdy oraz schematów sieci. Dla wielu mieszkańców mniejszych miejscowości własny samochód stanowi natomiast jedyną szansę na swobodne przemieszczanie się. Nie dziwi więc popularność kursów na prawo jazdy, a w tej materii ciekawostką jest kurs dla niecierpliwych – czym się wyróżnia?
Różnice między kursem zwykłym a przyspieszonym
Zastanawiając się, czym różni się kurs przyspieszony od tradycyjnego, pierwszą myślą jest czas trwania całego procesu. I faktycznie główna – i w zasadzie jedyna – rozbieżność między obiema formami zauważalna jest w nazwie.
I trzeba tutaj podkreślić, że krótszy czas nie oznacza mniejszej liczby godzin zajęć teoretycznych i praktycznych. Polega jedynie na zwiększeniu częstotliwości spotkań, by całość zamknąć w ciągu kilku tygodni, a nawet i miesiąca, podczas gdy tradycyjną drogą zajmuje to około trzech miesięcy.
Szybki kurs prawo jazdy we Wrocławiu oznaczać będzie zatem skumulowaną dawkę wiedzy teoretycznej przekazywanej w ciągu tygodnia lub nawet jednego weekendu. Natomiast czas pojedynczych zajęć praktycznych, czyli jazd z instruktorem, ulega wydłużeniu. W normalnym trybie kursant odbywa 30 jazd, każda trwająca 60 minut. W trybie szybkim lekcja praktyczna zajmuje 120 minut, choć zdarza się, że i 180 minut.
Widać zatem, że jest to propozycja dla osób, którym z jednej strony zależy na szybkiej możliwości przystąpienia do egzaminu, a z drugiej nieprzerażonych wizją intensywności zajęć.
Zalety kursu przyspieszonego
Dla jednych możliwość znacznego skrócenia czasu trwania kursu będzie atutem, dla innych – preferujących stopniowe przyswajanie wiedzy – wadą. Warto jednak pamiętać, że kurs przyspieszony umożliwia realizację zajęć praktycznych w sposób dogodny dla kursanta. Nieraz lekcje odbywają się indywidualnie, istnieje możliwość utworzenia bloków tematycznych albo podjęcia nauki teorii online.
A czy kurs na motor we Wrocławiu również można zrealizować w trybie szybkim? Oczywiście, taka forma jest dopuszczona.