Są takie usługi, o których jakości wolelibyśmy nigdy nie przekonywać się na własnej skórze. Z drugiej strony warto wiedzieć, że kiedy już przyjdzie ta czarna chwila próby, otrzymamy solidną pomoc, która wybawi nas z kłopotu, w jaki się wpakowaliśmy. Trudno na przykład pamiętać o wszystkim, co trzeba zrobić, gdy zdarzy się wypadek samochodowy. Dlatego już teraz dowiedz się, jaki zakres usług oferuje pomoc drogowa.
Niezbędna pomoc, gdy jesteś daleko od domu
Każdy zna kogoś, komu kiedyś zdarzyło się wziąć udział w kolizji drogowej. Może Tobie też kiedyś zdarzyło się, że nie mogłeś odjechać z miejsca zdarzenia, bo samochód zwyczajnie odmówił posłuszeństwa. Jeśli właśnie taki problem przydarzy Ci się w trakcie wyjazdu w góry, pomoc drogowa w Jeleśni może bardzo szybko zareagować na Twoje zgłoszenie i przyjechać w miejsce, z którego nie możesz ruszyć.
Bardzo istotne jest, że możesz liczyć na pomoc i wsparcie przez okrągłą dobę, bez względu na to, jaki jest właśnie dzień tygodnia. Sytuacje, w których mogą służyć Ci pomocą, nie muszą koniecznie być związane z wypadkiem. Czasem po prostu zagapisz się i wyjedziesz w drogę ze zbyt niskim poziomem paliwa w zbiorniku. A może złapiesz gumę akurat wtedy, gdy koło zapasowe już jest w użyciu.
Naprawa na miejscu, czy lawetą do warsztatu?
Czasem może okazać się, że usterka jest znacznie poważniejsza, niż się to początkowo wydaje. W takiej sytuacji nie ma sensu próbować dokonywać cudów i sprawdzać zdolność kolejnych warsztatów w okolicy, ale zapakować samochód na lawetę i zawieźć go do warsztatu, gdzie możliwości techniczne są nieporównywalnie większe.
Kiedy na Twoje wezwanie zareaguje pomoc drogowa w Żywcu, na początku zostaniesz poproszony o określenie możliwej przyczyny unieruchomienia samochodu i podania możliwie dokładnej lokalizacji. Idealne jest, jeśli dysponujesz nawigacją, z której możesz odczytać dokładne koordynaty miejsca, w którym się znajdujesz. W przeciwnym wypadku najlepiej będzie, gdy podasz numer drogi i kolejny jej kilometr. Te informacje możesz znaleźć na słupkach drogowych, które na drogach rozmieszczone są zwykle co 100 metrów.