Płytki granitowe wpisują się w potrzeby inwestorów, którzy szukają zarówno estetycznych materiałów, jak i takich, które posłużą im przez wiele lat. Nic dziwnego, że ich popularność nie słabnie i sukcesywnie pojawiają się w najbardziej gorących trendach medialnych. Na czym polega ich fenomen i dlaczego tak często pojawiają się zarówno w aranżacjach światowej sławy projektantów, jak również miłośników designu? Podpowiadamy.
Granit – symbol luksusu i trwałości
Niewątpliwą zaletą płytek granitowych na którą warto zwrócić szczególną uwagę jest to, że materiał ten stanowi synonim elegancji. Można z powodzeniem określić go jako kamień unikatowy, ale także bardzo trwały, a więc i funkcjonalny. Inwestując w niego mamy pewność, że kupiliśmy materiał, który posłuży nam przez wiele lat. Jeśli odpowiednio będziemy o niego dbali, to naprawdę bardzo mało prawdopodobne jest to, że pojawią się na nim jakieś odbarwienia, spękania czy też innego rodzaju uszkodzenia. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że tego rodzaju płytki występują w różnych wariantach kolorystycznych stąd też bez problemu będzie można je wprowadzić zarówno do wnętrz, jak i przestrzeni urządzonych w różnym stylu. Bardzo dobrze wpiszą się w konwencję minimalizmu, ale równie efektownie podkreślą nowoczesne podejście do tematu aranżacji.
Granit jest bardzo praktyczny
Płytki z granitu to materiał bardzo praktyczny czemu zawdzięcza odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, jak również działanie czynników atmosferycznych. Bardzo dobrze radzi sobie z promieniami UV, ale także z wilgocią. Istotną kwestią jest to, że płytki wykonane z granitu nie wymagają dużego nakładu pracy jeśli chodzi o jego eksploatację. Nie są trudne w utrzymaniu w czystości, stąd też oprócz tego, że zdobią wnętrza, to nie przysparzają problemów z usuwaniem z nich zabrudzeń etc.
Płytki granitowe można stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku
Kolejną zaletą inwestowania w płytki wykonane z granitu jest wszechstronność ich zastosowania. Płytki te mogą posłużyć jako materiał, którym zostaną wykończone meble. Bardzo dobrze wpiszą się także w rolę blatu – czy to w kuchni czy to też w łazience. Mogą stać się materiałem wykończeniowym na ścianach, a także podłogach. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie także postawienie na ich pojawienie się na schodach czy też tarasach lub balkonach. Nic dziwnego, że coraz więcej inwestorów wprowadza je zarówno do przestrzeni prywatnych, jak i komercyjnych. W każdej z nich odnajdą się równie dobrze.