Wystartował pierwszy portal dla rodzin patchworkowych w Polsce – Inny Portal Rodzinny

Dlaczego warto przejrzeć walizkę dziecka przed wyjazdem, jeśli pakował ją drugi rodzic? Co sprawia, że niektóre osoby po rozstaniu latami pielęgnują syndrom ofiary? W jakich wypadkach najczęściej dochodzi do ograniczenia władzy rodzicielskiej nad dzieckiem?

 

Odpowiedzi na te i innepytania związane z funkcjonowaniem rodzin w trakcie rozwodu i po nimoraz w układach patchworkowych można znaleźć na stronach Innego Portalu Rodzinnego – pierwszego takiego miejsca w polskiej sieci.

Portal skierowany jestprzede wszystkim do członków rodzin zrekonstruowanych, ich bliższego i dalszego otoczenia, a także do wszystkich pozostałych osób zainteresowanych problematyką funkcjonowania rodzin patchworkowych.

Według danych GUS w Polsce w 2016 r. rozwiodło się 37 288 małżeństw posiadających dzieci. Niemal 55 tysięcy dzieci z tych małżeństw doświadczały lub wciąż doświadczają traumy rozstania i rozwodu swoich rodziców. Podstawowa wiedza związana z tym, w jaki sposób powinno się postępować z dziećmi w takich okolicznościach, wydaje się niezbędna do właściwego przeprowadzania tego procesu.

 

Wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką zapraszamy na Inny Portal Rodzinny. Czytelnicy mogą bezpłatnie korzystać z artykułów, informacji prawnych oraz tekstówzwiązanych z praktycznym wymiarem codziennego funkcjonowania w tych skomplikowanych relacjach rodzinnych.

Redakcję portalu tworzą specjaliści z dziedziny psychologii, pedagogiki oraz prawa. Czytelnicy portalu dowiedzą się m.in. jak nie zostać weekendowym rodzicem po rozwodzie, w jaki sposób odpowiednio przygotować się do wakacji w układzie patchworkowym, a także – jak dzieci w różnym wieku reagują na rozwód rodziców oraz w jaki sposób można chronić je przed negatywnymi skutkami tego zdarzenia. Ponadto w poszczególnych działach portalu przedstawione zostały adekwatne kampanie społeczne, a także odnośniki do licznych, dostępnych w sieci, materiałów telewizyjnych i radiowych, dotyczących rozwodów i funkcjonowania rodzin zrekonstruowanych.

Zapraszamy do Innego Portalu Rodzinnego. Informacje na temat najnowszych tekstów oraz wydarzeń organizowanych przez portal znaleźć można na jego profilu społecznościowym . Portal znalazł się w krajowym rejestrze dzienników i czasopism.