wgląd

Z wielką przyjemnością informujemy Państwa o naszym pierwszym patronacie medialnym! Nawiązaliśmy taką współpracę z Kołem Psychologicznym Pragma, które działa przy Instytucie Psychologii Stosowanej w Krakowie. Podczas trzech dni kwietnia uczestnicy wezmą udział w projekcjach filmowych oraz w wykładach – analizach dotyczących poszczególnych produkcji. Jednym z prelegentów jest Edyta Zając, Redaktor Naczelna Magazynu Psychologicznego BANG!


Już w kwietniu startuje cykliczny projekt organizowany w ramach Koła Nauk Psychologicznych PRAGMA, działającego przy Instytucie Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dlaczego warto wziąć udział?

Celem Przeglądu jest popularyzowanie psychologii w środowisku studenckim, ukazując jej naukowy charakter. Poprzez projekcje filmów poruszających zagadnienia związane z psychologią, projekt ma za zadanie odmitologizować potoczne myślenie o specjalistach tej dziedziny oraz o nauce jako takiej. Stwarza również możliwość nabycia umiejętności odnajdywania wątków psychologicznych w sytuacjach życia codziennego oraz szerszego zrozumienia motywów i genezy zachowania zarówno swojego, jak i innych ludzi.

O czym będziemy rozmawiać?

Tematem tegorocznej edycji jest „Wgląd w dojrzewanie”. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w emisjach filmów poruszających szeroką problematykę dojrzewania człowieka, będą je mogli analizować wraz ze specjalistami, wysłuchując prelekcji filmowych, a następnie podzielić się swoją opinią i refleksją podczas paneli dyskusyjnych.

Co będziemy oglądać?

Trzy dni trwania przeglądu oferują Wam trzy inne pojdejścia do tematyki dojrzewania.

PIĄTEK: „Dojrzewanie – wyzwanie”
SOBOTA: „Dojrzewanie utrudnione”
NIEDZIELA: „Dojrzewanie przegapione”

Kto może wpaść?

Nie musisz być studentem, posiadać wiedzy psychologicznej ani znać się na kinie!

Wydarzenie dedykowane jest każdemu zainteresowanemu tematyką oraz podzielającemu nasze przekonanie, że kino jest wyjątkowym kluczem otwierającym drzwi do naszych zacienionych, a przecież pełnych potencjału i bogactwa wnętrz.

Gdzie i kiedy?

„Wgląd” odbędzie się na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ (ul. Łojasiewicza 4) w dniach 7-9 kwietnia.

Bilety?

Na wydarzenie jest WSTĘP WOLNY.
Obowiązywać będzie REJESTRACJA, która rozpocznie się w sobotę 25. marca.

Harmonogram zawierający tytuły wyświetlanych filmów, nazwiska specjalistów, którzy wygłoszą prelekcje i poprowadzą warsztaty oraz dokładne godziny już wkrótce!

Szczegóły