Untitled design (2)

Jest nam niezmiernie miło poinformować o naszym patronacie medialnym, który tym razem objął książkę „Czym jest coaching. Prawdy i mity”. Z dumą prezentujemy książkę, która jest bardzo potrzebna na rynku psychologii i rozwoju osobistego. Niestety wiele jest negatywnych opinii i stereotypów na temat zawodu coacha jak i samego coachingu. Autorki rozprawiają się z mitami pokazując, nierzadko z humorem, czym jest prawdziwe oblicze coachingu, w końcu to bardzo prężnie rozwijająca się dziedzina. Pokazywanie różnych kolorów i twarzy psychologii jest misją naszego magazynu, oswajanie z psychologią i jej narzędziami wykorzystywanymi w codziennym życiu to nasz cel. Tym chętniej polecamy najnowszą pozycję Wydawnictwa GWP. 

Czym jest coaching. Prawdy i mity

„Coaching” – słowo intrygujące, modne, nieco tajemnicze, ale także nadużywane i często błędnie rozumiane. Czym zatem jest coaching? Autorki porównują go z innymi formami wsparcia, z którymi często jest mylony, takimi jak: konsulting, doradztwo, nauczanie czy terapia. Podpowiadają:

  • w jakich sytuacjach jest to odpowiednia metoda wspierania rozwoju, a w jakich inne metody sprawdzą się lepiej;
  • jak ocenić kompetencje coacha i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze;
  • jakie są standardy prowadzenia sesji coachingowej;
  • jak przygotować się do sesji, aby coaching przyniósł jak najlepsze efekty.

Odwołując się do wielu przykładów z własnej praktyki, autorki pokazują, dlaczego coaching jest wyjątkową metodą wspierania rozwoju – niezwykle inspirującą i budującą tego, kto się jej poddaje. Przekazują rzetelną wiedzę w sposób klarowny, lekki i z ogromnym poczuciem humoru.

Znakomita książka, która nie tylko wyjaśnia zawiłości coachingu. Oprócz sporej dawki konkretnych informacji znajdujemy w niej anegdoty i mnóstwo humoru, dzięki którym odczarowujemy coaching. Czy coaching to krytyka? Jak coachingowo wyrazić swoją opinię? Kiedy nie możesz nazwać siebie coachem? Czy coach to osoba, która lituje się nad ludźmi, czy też rzeczywiście wspiera ich w rozwoju? Na te i mnóstwo innych pytań odpowiadają autorki, które w bardzo ciekawy sposób rozprawiają się z wieloma mitami, niestety narastającymi wokół tego potężnego narzędzia. W książce znajdziemy inspirujące do działania odniesienia do wielu dziedzin życia (praca, wychowywanie dzieci, rozwój osobisty), a także szczegółowe informacje przydatne zarówno osobom pracującym w zawodzie coacha, jak i tym, które doceniają coaching lub są go ciekawe.

Edyta Zając

psycholog, trener, założycielka portalu PsychologiawPolsce.pl,

autorka bloga o psychologii EdytaZajac.pl.

 O autorkach:

Monika Zubrzycka-Nowak – wędrując przez życie, uczyła się cenić to, co ją wspierało i nadawało sens jej wysiłkom. W wyniku tych doświadczeń skupiała się na tym, co uznawała za budujące i ją, i innych. I tak stała się coachem – człowiekiem, którego nadrzędnym celem jest inspirowanie innych na drodze do spełniania się w zgodzie z własnymi talentami, wartościami, pragnieniami. Jako trener, coach, superwizor i mentor uczy takiej postawy i praktycznych umiejętności coacha w Studium Coacha GWPS. Jest współautorką książki Coaching zdrowia. Twoje życie w twoich rękach. Współtworzyła system akredytacji w Izbie Coachingu i pełni funkcję przewodniczącej Komisji Akredytacyjnej IC.

Katarzyna Rybczyńska – coach, trener coachingu i rozwoju osobistego. Prowadzi szkolenia i warsztaty dotyczące doskonalenia umiejętności interpersonalnych i zarządczych. Specjalizuje się w projektowaniu i prowadzeniu kompleksowych projektów szkoleniowych wspierających – na różnych szczeblach zarządzania – wdrożenie zmian w organizacjach. Od 2008 roku współpracuje z Gdańskim Wydawnictwem Psychologicznym – Szkolenia. Jest współautorką książki Coaching zdrowia. Twoje życie w twoich rękach.

Sylwia Monostori – dziennikarka i redaktorka, ma wieloletnie doświadczenie na stanowisku sekretarza redakcji pism kobiecych. Jako dyplomowany coach zajmuje się life coachingiem, łącząc podejście racjonalne z duchowym. Prowadzi spotkania indywidualne i grupowe, które pomagają uczestnikom poradzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych i zawodowych, pokojowo rozwiązywać konflikty, poprawić komunikację z ludźmi. Głęboko wierzy w to, że wszystko, co spotyka nas w życiu, ma głębszy sens, jest „po coś”. Coaching traktuje jako jedno z nieinwazyjnych narzędzi, które pozwala odkrywać ów sens, budować ogromną wewnętrzną siłę i rozwijać poczucie własnej wartości.

„Czym jest coaching. Prawdy i mity”

Autorzy: Monika Zubrzycka-Nowak, Katarzyna Rybczyńska, Sylwia Monostori

Data wydania: luty 2018

ISBN: 978-83-7489-734-1

Format:  145 x 205 mm

Liczba stron: 148 s.

Cena detaliczna:  24,90 zł

Więcej o książce