15016292_1736221813367677_3195334262043260167_o

Poznaj wpływ technologii na świat – UJ zaprasza na WGLĄD!

Przegląd Filmów Psychologicznych WGLĄD,  16-18 marca 2018r., Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ – zapraszamy!

„Wgląd w technologie” to temat VII edycji Przeglądu Filmów Psychologicznych WGLĄD organizowanego przez Koło Nauk Psychologicznych PRAGMA, działającego przy Instytucie Psychologii Stosowanej UJ. W dniach 16-18 marca 2018 odbędą się pokazy filmów dotyczących wpływu technologii na człowieka, połączone z dyskusjami i warsztatami prowadzonymi przez ekspertów.

Również Magazyn Psychologiczny Bang! objął patronat nad wydarzeniem, które w nico inny sposób, nie przez klasyczną konferencję, ale przegląd filmów pokazuje różne kolory psychologii. Z niecierpliwością czekamy na marcowe wydarzenie w Krakowie, tym bardziej, że jednym z prelegentów będzie redaktor naczelna naszego Magazynu- Edyta Zając! W roli eksperta poprowadzi wykład na temat filmu „Początek” (I origins”).

Przegląd Filmów Psychologicznych WGLĄD (pod patronatem m.in czasopisma psychologicznego „Charaktery”) to cykliczny projekt, którego celem jest popularyzacja wiedzy psychologicznej za pośrednictwem filmów. Są one podstawą do dalszych rozważań i dyskusji, a uczestnicy mają możliwość spojrzeć na poruszane zagadnienia z wielu perspektyw i próbować głębiej zrozumieć zawiłości ludzkiego umysłu. VI edycja WGLĄDu będzie poświęcona w szczególności temu, co niesie z sobą bezustanny postęp technologiczny, jakiego jesteśmy świadkami. Przyjrzymy się dobrodziejstwom i zagrożeniom związanym z rozwojem techniki, zastanowimy się nad jej wpływem na funkcjonowanie człowieka, relacji oraz całych społeczeństw. Specjaliści z dziedziny psychologii oraz filmoznawcy zadbają o to, by te trzy dni pełne były dociekliwych dyskusji, a podczas warsztatów tematycznych uczestnicy będą mieli okazję do zdobycia wiedzy praktycznej. Bądź z nami w tych dniach!

FACEBOOK 

STRONA INTERNETOWA