PIERWSZE W POLSCE SZKOLENIE BRAINSPOTTING – FAZA I

Nieprzepracowane, traumatyczne wydarzenia mogą mieć ogromny wpływ na życie człowieka. Codzienne funkcjonowanie pozostawione pod ich wpływem bywa pełne cierpienia, pozbawione energii, chęci, a nawet nadziei na powrót do emocjonalnej równowagi. Dzięki najnowszym osiągnięciom neuronauki, pomocą w tym obszarze może być terapia traumy Brainspotting, która zaraz obok EMDR uznawana jest w licznych naukowych czasopismach jako jedna z najskuteczniejszych metod pracy z traumą. Mamy zatem niebywałe szczęście, ponieważ od tego roku zaczną szkolić się w niej również polscy terapeuci! Tym bardziej cieszymy się, że obejmiemy patronatem medialnym tą nową na polskim rynku psychologii, metodę i szkolenie organizowane przez Instytut Edukacji i Terapii w Poznaniu. 

Czym jest Brainspotting?

Brainspotting (BSP), którego twórcą jest znany nowojorski innowator EMDR, uznawany jest za innowacyjną metodę w leczeniu traumy oraz jej symptomów. Oparty na założeniach teoretycznych zgodnych z osiągnięciami neuronauki, dostarcza nam dokładnej wiedzy o tym, w których obszarach mózgu umiejscowiona jest trauma oraz daje możliwość zarówno dotarcia do niej, jak również jej przepracowania oraz zintegrowania.

W terapii Brainspotting poszukiwana jest odpowiednia pozycja oczu, która daje dostęp do tych szlaków nerwowych i procesów podkorowych w mózgu, które są bezpośrednio związane z przykrymi doświadczeniami i wspomnieniami. Dzięki relacyjnemu dostrojeniu oraz skupionej uważności w trakcie wpatrywania się w odpowiedni punkt w polu widzenia, czyli w tzw. „Brainspot” –   somatycznie i psychofizjologicznie związany z pamięcią doświadczenia traumy,  możliwe jest uruchomienie potencjału mózgu do samoleczenia.

Co bardzo istotne, dzięki swej specyfice terapia Brainspotting wykorzystywana jest nie tylko w leczeniu traumy, lecz również innych trudnościach związanych z emocjonalnym bólem i psychosomatycznymi uwarunkowaniami. Może być stosowana przez specjalistów zarówno jako samodzielna metoda, jak również jako skuteczne uzupełnienie do innych metod pracy terapeutycznej.

Więcej o samej metodzie w wywiadzie z trenerem BSP, Moniką Gos, w Magazynie Bang!:

Szybki rozwój i wzrost liczby szkoleń przyszłych terapeutów BSP w kolejnych krajach spowodował, że coraz więcej osób ma okazję doświadczyć jego skuteczności. Dzięki temu staje się on coraz bardziej popularny i tym samym poszukiwany. Tym razem zagości on także w Polsce!

Pierwsze w Polsce szkolenie w terapii Brainspotting

Braispotting Polska wraz z organizatorami zaprasza na pierwsze w Polsce szkolenie w terapii Brainspotting – Faza I.

„Tam gdzie patrzymy, wpływa na to jak się czujemy”. – David Grand, PhD

Mamy ogromna przyjemność zaprosić Państwa do udziału w pierwszym w Polsce trzydniowym szkoleniu Brainspotting – Faza 1, w którym uczestnicy będą mogli zapoznać sie z jednym z najnowszych podejść w leczeniu traumy. Szkolenie obejmuje podstawowe zasady terapii Brainspotting, na które składają sie m.in. Rama Dualnego Dostrojenia, Wewnętrzne Okno BSP, Zewnętrzne Okno BSP oraz Gazespotting.

Dla kogo:  do udziału w szkoleniu zaproszeni są psychoterapeuci, terapeuci, specjaliści terapii uzależnień, lekarze, psychiatrzy, osoby z wykształceniem psychologicznym oraz pedagogicznym pragnące pogłębić wiedzę na temat najnowszych technik oraz zdobyć nowe  umiejętności pracy z traumąi innymi psychosomatycznymi uwarunkowaniami.

Zapraszamy  do zapoznania się z artykułem w języku polskim:
http://www.ipe.edu.pl/public/files/s/bang.pdf

oraz naukowych opracowań w języku angielskim:
http://www.ipe.edu.pl/przydatne_linki_i_literatura,123.html

Szkolenie kończy się otrzymaniem dyplomu, umożliwiającego ubieganie się o międzynarodowy certyfikat terapeuty Brainspotting.

Kiedy: 12 – 14 października

Gdzie: Instytut Edukacji i Terapii, ul. Michała Sobeskiego, 60-579 Poznań

Cena: 2,000zł do 09/09/2018;  od 10/09 do 02/10 – 2,200zł; od 03/10 – 2,400zł

Trener: Monika Gos, CPsychol – Psycholog kliniczny, trenerka Brainspotting akredytowana przez  jego twórce – Davida Grand, PhD.

Rezerwacja miejsca: Joanna Ratajczak, adres e-mail: j.ratajczak@ipe.edu.pl

Strona internetowa wydarzenia

UWAGA:

Kolejne szkolenie Brainspotting – Faza I, odbędzie się w Gdańsku przy ul. Gospody 19 (80-344, Gdańsk)w dniach  9 –11 listopada 2018. Rezerwacja miejsca oraz szczegóły: Jan Modrzewski, adres e-mail: modrzewski01@gmail.comlub poprzez stronę organizatora.