mira-bozhko-175016

Jak w pełni doświadczać magii Świąt?

Święta Bożonarodzeniowe to czas, kiedy trochę się ożywiamy po jesiennej chlupie. Wokół nas robi się kolorowo, świetliście, ludzie biegają w popłochu za prezentami i Ty też w ten pęd wpadasz. Może obiecywałeś sobie, że następnym razem rozegrasz to zupełnie inaczej, ale jak co roku brakło czasu i wszystko trzeba robić na ostatnią chwilę. W takich sytuacjach nie trudno o rozdrażnienie, zmęczenie, poirytowanie. A przecież nie o to chodzi w tym świątecznym okresie.

Bądź „tu i teraz”

Zatrzymaj się na chwilę, rozejrzyj dookoła siebie, wciągnij powietrze, wdychaj zapachy. Czy zauważasz jakąś różnicę? Co Cię otacza? Zobacz co jest w Tobie. Poczuj ile zapachów wypełnia Twój dom. Przyjrzyj się swoim bliskim, ich reakcjom, temu jak wyglądają. Posłuchaj tego, co mówią. Przede wszystkim po prostu bądź i rozkoszuj się chwilą.

Ustal swoje priorytety

Nie wszystko musi być zrobione na tip-top. Co jest dla Ciebie najważniejsze w tym okresie? Na czym Ci najbardziej zależy? Wysprzątany dom, 12 potraw na stole czy może radosna, ciepła atmosfera w Twoim domu? W Święta mamy zazwyczaj możliwość spędzenia ze sobą więcej czasu. Wykorzystaj go. Bądź bliżej ludzi, których kochasz. Daj im siebie i weź też coś dla siebie. Piękna wymiana emocji przy śpiewie kolęd, świecącej choince. Zobacz, ile może sprawić Ci radości pobycie z bliskimi, zamiast krzątania się po domu i załatwiania jeszcze mnóstwa innych spraw.

Daj sobie czas

Zadbaj również o czas dla siebie. Odpuść to, co jesteś w stanie odpuścić, bez czego zrobienia jesteś w stanie się obyć. Im bardziej będziesz czuł, że siebie pośpieszasz, tym bardziej próbuj siebie zwalniać. Nic nie musisz, a możesz być mniej zmęczony, a tym samym radośniejszy. Święta nie muszą być koszmarem, który chcesz, żeby jak najszybciej się skończył.

Daj sobie prezent

Pomyślałeś o wszystkich. Dla każdego coś masz, coś życzysz. A co możesz ofiarować sobie samemu? Co sobie życzysz? Co Tobie sprawiłoby radość? Jesteś tak samo ważny, jak inni, więc nie zapominaj o sobie. Podaruj sobie coś. Pod choinką znajdzie się również miejsce na prezent od Ciebie dla siebie. Zobacz czego byś potrzebował na ten właśnie moment i spraw sobie tą przyjemność. Każda chwila jest dobra na zaspakajanie swoich potrzeb.

Przy okazji życzę pięknych Świąt, pełnych cudownych chwil i doświadczeń!