KS1_fot. Mieczysław Mieloch

Otwarto pierwszą w Polsce „Kawiarenkę Snu”!

12 marca, w Światowy Dzień Drzemki w Pracy, otwarto pierwszą w Polsce „Vinci Power Nap – Kawiarenkę Snu”. Będzie w niej można zdrzemnąć się, angażując w wypoczynek wszystkie zmysły – dotyk, wzrok, słuch, węch, smak, a także równowagę.

„Vinci Power Nap – Kawiarenka Snu” znajduje się w samym sercu wrocławskiego Rynku. To pierwsze tego typu miejsce w Polsce stworzone z myślą o osobach, którym brakuje snu, czują się przemęczone i potrzebują odpoczynku. Jak przekonuje pomysłodawczyni konceptu, 20-minutowe regeneracyjne drzemki w „Kawiarence Snu” są szczególnie istotne dla osób, które działają pod presją czasu, a ich praca jest związana z dużą odpowiedzialnością. Dlaczego? Przede wszystkim poprawiają zdrowie – krótka drzemka w ciągu dnia wspomaga regenerację systemu immunologicznego. Ponadto zwiększa efektywność, redukuje poziom stresu, ułatwia koncentrację i odświeża umysł.

Pomysł na stworzenie „Kawiarenki Snu” jest odpowiedzią na potrzeby dzisiejszego społeczeństwa. Często pracujemy ponad nasze siły, jesteśmy przemęczeni i znużeni. Notoryczny brak czasu i rozdrażnienie szybko odbijają się na naszym zdrowiu zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Dlatego musimy pomóc naszemu organizmowi w znalezieniu balansu – tłumaczy Magdalena Filcek, autorka „Vinci Power Nap – Kawiarenki Snu”.

Wrocławska „Kawiarenka Snu” będzie otwarta zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm. – Zakładam możliwość wykupienia abonamentu dla pracowników firm, chcących umożliwić swoim pracownikom krótki, aczkolwiek skuteczny wypoczynek, dzięki któremu jesteśmy bardziej produktowni i efektywni w pracy. Przewiduje także możliwość wykupienia licencji na zrealizowanie tego typu pokoju bezpośrednio w firmach – dodaje Magdalena Filcek.

Partnerami „Kawiarenki Snu” zostali twórcy aplikacji Calm – narzędzia wspierającego regenerację i relaks, poprzez dobór odpowiednio dopasowanych dźwięków i obrazów, a także: Muzyka Sfer Krzysztof Pawczuk, Marwit z Oskołą, OxyWatt, Stowarzyszenie TuRazem, AudioArt, Las Grupa, Tomed, Ims z Mood Faktory, Organique, Sungrass oraz Publicon.

Chcąc odwiedzić „Kawiarenkę Snu”, należy umówić się on-line, rezerwując miejsce w grafiku, który zostanie opublikowany na stronie internetowej: Vinci Power Nap