Jak odnaleźć szczęście

Jak odnaleźć szczęście w miłości?

Niektórzy twierdzą, że z miłością jest jak z chadzającym własnymi ścieżkami kotem. Czekają oni zazwyczaj spokojnie, aż strzała Amora zechce dosięgnąć także ich. Inni z kolei biorą sprawy w swoje ręce i sami tą strzałą próbują kogoś trafić. Choć na miłość jednej recepty raczej nie odnaleziono, bywa z nią jak ze szczęściem – można jej dopomóc. Jak więc odnaleźć szczęście w miłości?

W poszukiwaniu miłości

Zdecydowana przewaga ludzi na tym świecie uważa miłość za jedną z najważniejszych wartości, nadającej życiu sens i wypełniającej pustkę. Bez niej relacja wydaje się nie do końca zadowalająca, pozbawiona głębokiej namiętności, poczucia bliskości i bezpieczeństwa. Nic więc dziwnego, że bardzo zależy nam na jej odnalezieniu. Bywa jednak, że w tych poszukiwaniach napotyka się przeszkody, których przyczynę nie zawsze można szybko odnaleźć. Tak łatwo wtedy wpaść w pułapkę myśli rodzaju „coś jest ze mną nie tak” lub „coś jest z nimi wszystkimi nie tak”, czego konsekwencją może być zwyczajna rezygnacja.

Miłosne rady? Proszę bardzo!

Terapeutka oraz autorka książek psychologicznych Joanna Godecka, w swojej najnowszej publikacji „Szczęście w miłości” udowadnia, że na same poszukiwania, jak i późniejszą jakość relacji możemy mieć bardzo duży wpływ. Dzięki bogatemu doświadczeniu w pracy terapeutycznej z osobami przeżywającymi różnego rodzaju „miłosne kryzysy”, przeprowadza nas przez wszystkie etapy związku. Pomaga odnaleźć trudności, które przeszkadzają w kochaniu i byciu kochanym oraz wskazówki, jak z nimi pracować. Co bardzo istotne, cała podróż zaczyna się od tej w głąb siebie. Zdaniem autorki trudno jest bowiem odnaleźć wartościową relację bez stabilnego poczucia własnej wartości. Dopiero wtedy możemy czuć się swobodnie na pierwszych randkach, budować satysfakcjonujący związek lub też, jeśli to konieczne zakończyć go w odpowiednim momencie.

Gratka dla umawiających się na randki

Bardzo pomocnym uzupełnieniem książki jest także przedstawienie szeregu sytuacji, które mogą zaistnieć już na pierwszych randkach oraz ciekawych osobowości, które można na drodze poszukiwań napotkać… Dzięki temu można nabyć przydatną umiejętność odczytywania zarówno niepokojących sygnałów, jak i tych, dzięki którym damy sobie szansę na kolejne spotkania. A wszystko to podane w lekkiej oraz jednocześnie poruszającej i nierzadko humorystycznej formie.

Premiera „Szczęścia w miłości” autorstwa Joanny Godeckiej od Wydawnictwa Muza już 12 czerwca 2019 roku. Zachęcamy do zakupu!

Jak odnaleźć szczęście

„Szczęście w miłości” Joanna Godecka, wydawnictwo Muza.