27459163_2499657840260183_6773445339741651447_n

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Rozmiar w umyśle”

Koło Naukowe Zaburzeń Odżywiania działające przy Instytucie Psychologii UAM serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką zaburzeń odżywiania oraz obrazu ciała i cielesności na IV Ogólnopolską Konferencję Naukową „Rozmiar w umyśle”.
To już czwarta edycja wydarzenia, które z roku na rok przyciąga coraz więcej zainteresowanych. Tematyka której dotyczy konferencja wciąż nie jest wystarczająco często poruszana w naukach społecznych, pomimo że zaburzenia odżywiania i obrazu ciała to problemy powszechne, jeśli nie dominujące, w naszej kulturze. Panuje niedostatek wydarzeń, miejsc i publikacji dzięki którym zarówno młodzi naukowcy, jak i praktycy, mogą zdobyć lub zaprezentować aktualną wiedzę z tej dziedziny.
Tematyka związana z psychodietetyką jest również szczególnie bliska Magazynowi Bang!, na łamach którego pojawiają się artykuły poświęcone zaburzeniom odżywiania i obrazu ciała. W związku z tym z przyjemnością objęliśmy patronatem medialnym kwietniowe wydarzenie oraz z zainteresowaniem czekamy na tematy oraz ekspertów!
Konferencja składać się będzie z dwóch paneli: eksperckiego, na którym zagoszczą profesjonaliści, zajmujący się problematyką zaburzeń odżywiania w swojej codziennej pracy zawodowej oraz studencko-doktoranckiego, który stanowi ukłon w stronę wiedzy i inicjatywy młodych naukowców. Na zakończenie odbędą się także trzy warsztaty praktyczne.

Konferencja odbędzie się 14 kwietnia 2018 r. w godzinach 8:00 – 20:00. Miejsce wydarzenia to Sala Kuraszkiewicza w Collegium Maius, budynku Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Budynek znajduje się na ulicy Fredry 10, blisko Dworca PKP, a w jego bezpośrednim sąsiedztwie są przystanki wielu linii komunikacji miejskiej.

Udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy będą mieli zapewnione przerwy kawowe i drobny poczęstunek, a także możliwość wzięcia udziału w losowaniu książek i gadżetów sygnowanych logo UAM.
Zgłoszenia dla uczestników biernych przyjmowane są do 4 marca.

Zgłoszenia referatów i posterów przyjmowane będą do 12 kwietnia.

Więcej informacji: 

W tym roku nasze wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem dyrektora Instytutu Psychologii UAM, Prof. UAM Dr Hab. Mariusza Urbańskiego.
Patronatem objęli nas także: Czasopismo Food Forum, Magazyn Psychologiczny Charaktery, Mojapsychologia.pl i Zdrowa Głowa, Centrum Psychodietetyki Agata Dutkiewicz, Psychologia-społeczna.pl, portal Park Psychologii, Centrum Terapii Zaburzeń Odżywiania, Wielkopolskie Centrum Zaburzeń Jedzenia, a także Instytut Psychodietetyki, Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania, Psychologia w Polsce oraz Magazyn Psychologiczny Bang.
Głównym sponsorem nagród rzeczowych dla czynnych oraz biernych uczestników konferencji jest producent żywności wegetariańskiej i ekologicznej firma Primavika, a także Wydawnictwo Naukowe UAM.