Innowacyjna metoda w Polsce! Szkolenie z Brainspotting po raz pierwszy w Polsce

Cieszymy się kiedy możemy informować o zupełnie nowych wydarzeniach i szkoleniach na Polskim rynku psychologii. Jako psycholodzy nie mamy kompleksów, kiedy pojawiają się możliwości ciągłego doszkalania. Zwłaszcza jeśli metody są skuteczne i pomocne, a o metodzie brainspottingu coraz więcej i częściej się mówi i pisze. Zachęcamy do zapoznania się, może ta metoda pracy z traumą zainteresuje was jako specjalistów. Zwłaszcza, że jeszcze przez 2 dni obowiązuje promocyjna cena.

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do udziału w trzydniowym szkoleniu Brainspotting – Faza 1, w którym uczestnicy będą mogli zapoznać się z jednym z najnowszych podejść w leczeniu traumy. Szkolenie obejmuje podstawowe zasady terapii Brainspotting, na które składają się m.in. Rama Dualnego Dostrojenia, Wewnętrzne Okno BSP, Zewnętrzne Okno BSP oraz Gazespotting.

Czym jest Brainspotting? Brainspotting (BSP) jest innowacyjną metodą leczenia traumy i jej symptomow. Jej założenia teoretyczne zgodne są z najnowszymi osiągnięciami neuronauki, co wyjaśnia jej skuteczność i zdolność inicjowania procesów prowadzących do głębokiej i trwałej neuroplastycznej zmiany.
Brainspotting wykorzystuje odpowiednią pozycję oczu, aby dotrzeć do źródeł traumy oraz innych przykrych doświadczeń zapisanych w głębokich strukturach mózgu. Dzięki relacyjnemu dostrojeniu oraz skupionej uważności w trakcie wpatrywania się w odpowiedni punkt w polu widzenia, czyli w tzw. „Brainspot” – somatycznie i psychofizjologicznie związany z pamięcią doświadczenia traumy, możliwe jest uruchomienie potencjału mózgu do samoleczenia.
Wysoka skuteczność oraz szybkie efekty leczenia spowodowały, że reputacja terapii Brainspotting w ostatnich latach gwałtownie wzrosła, dzięki czemu stała się ona jedną z najpopularniejszych i poszukiwanych metod terapii. Brainspotting opisywany jest w licznych czasopismach naukowych jako jedna z najskuteczniejszych, obok EMDR, metod pracy z traumą.

Szybki rozwój i wzrost liczby szkoleń przyszłych terapeutów BSP w kolejnych krajach spowodował, że coraz więcej osób ma okazję doświadczyć jego skuteczności. Dzięki temu staje się on coraz bardziej popularny i tym samym poszukiwany. Tym razem zagości on także w Polsce!

Braispotting Polska wraz z organizatorami zaprasza na pierwsze w Polsce szkolenie w terapii Brainspotting – Faza I.

Dla kogo:

Do udziału w szkoleniu zapraszamy psychoterapeutów, terapeutów, specjalistów terapii uzależnień, lekarzy, psychiatrów, osoby z wykształceniem psychologicznym oraz pedagogicznym pragnących pogłębić wiedzę oraz zdobyć nowe umiejętności do pracy z traumą i innymi psychosomatycznymi uwarunkowaniami.
Szkolenie kończy się otrzymaniem dyplomu, umożliwiającego ubieganie się o międzynarodowy certyfikat terapeuty Brainspotting.

Kiedy:
9 – 11 listopad 2018
Gdzie:
ul. Gospody 19A, 80-344, Gdańsk

Trener:
Monika Gos – Psycholog kliniczny, trenerka Brainspotting akredytowana przez jego twórce – Davida Grand, PhD.

Organizator:
Fundacja Wspierania Dzieci i Rodzin

Więcej o samej metodzie w wywiadzie z trenerem BSP, Moniką Gos, w naszym Magazynie Bang!:
http://www.ipe.edu.pl/public/files/s/bang.pdf

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O SZKOLENIU