„Depresja nastolatków – jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać.” Spotkanie z autorami książki w Księgarni Psyche

Jeżeli wydarzenie dotyczy psychologii i książek, to zawsze przyglądamy się  uwagą. Tak jest i tym razem, obejmujemy patronatem medialnym wydarzenie jakim jest spotkanie z autorami książki „Depresja nastolatków. Jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać.”: Konradem Ambroziakiem, Arturem Kołakowskim, Klaudią Siwek wydaną przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.

To świetna okazja aby podyskutować, dowiedzieć się więcej, uzyskać wsparcie i nauczyć się rozpoznawać sygnały depresji u nastolatków. Depresja to poważna choroba, choć bywa bagatelizowana. Tym bardziej kiedy ten problem dotyczy dzieci i młodzieży wymaga naszej szczególnej wrażliwości. Niestety to coraz powszechniejszy problem, którego przyczyny są związane z coraz szybszym rozwojem technologii i naszym brakiem uważności.

Depresja – to choroba naszych czasów; obecnie trzecia pod względem powszechności, a wszystko na to wskazuje, że  już wkrótce pierwsza. Dotyka osoby w każdym wieku, bez względu na płeć czy kolor skóry. Wielu z nas niestety nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie zachowania są pomocne, a jakie szkodzą. W jaki sposób depresja wpływa na myślenie, postrzeganie, zachowania? Jak mówić, a czego zdecydowanie unikać? Dlatego tak ważne jest zdobywanie rzetelnej wiedzy o depresji. Na szczęście jest uleczalna i można z nią żyć – o tym, jak się objawia, co przeżywa osoba pogrążona w depresji i jak sobie z nią radzić opowiedzą autorzy znakomitej, bardzo dobrze przyjętej książki „Depresja nastolatków. Jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać.”: Konrad Ambroziak, Artur Kołakowski, Klaudia Siwek, a także Amelia Gruszczyńska, która podczas spotkania podzieli się swoją historią.

To wyjątkowa okazja, by spotkać wybitnych specjalistów, którzy pracują z nastolatkami (i ich rodzinami) dotkniętymi depresją. Ta książka jest jak mapa, która pozwala zrozumieć, zaakceptować i właściwie reagować na ten trudny, przykry epizod. Znajdują się w niej materiały zarówno dla nastolatków, jak i dla rodziców. Z powodzeniem także trafią do pozostałych potrzebujących wsparcia. Komiksy, ćwiczenia, opisy przypadków, historie oraz bardzo przystępna forma tłumaczy na czym polega choroba, jak ją rozpoznać, jakie niesie ze sobą skutki i gdzie szukać pomocy.

Biorąc pod uwagę powyższe, będzie to arcyciekawe i wartościowe spotkanie, gdzie w jednym miejscu spotkają się terapeuci, psychologowie, studenci, nastolatki, rodzice, chorzy na depresję i wszyscy zainteresowani oraz chcący dowiedzieć się, jak mogą wesprzeć swoich bliskich. Jeśli jesteś którymś z nich, to zapraszamy serdecznie, bo warto!

22 maja (w godzinach 18 – 21) odbędzie się w Księgarni Psyche, na terenie warszawskiego Uniwersytetu SWPS przy ulicy Chodakowskiej 19/31 spotkanie – dyskusja z autorami książki „Depresja nastolatków. Jak rozpoznać, zrozumieć i pokonać.”; Konradem Ambroziakiem, Arturem Kołakowskim, Klaudią Siwek oraz Amelią Gruszczyńską. Współorganizatorem jest GWP – Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, które wydało tę pozycję.

Redakcja Magazynu Bang! serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych tematem!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O WYDARZENIU!